Mądrzy Rodzice

Gdy tylko pojawiła się informacja o kampanii społeczno-edukacyjnej "Mądrzy Rodzice", zorganizowanej przez Rzecznika Praw Dziecka i Fundację Kidprotect.pl, mającej na celu podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Odkrywcy Wiedzy” zgłosił się do projektu. Reprezentująca go Małgorzata Kalemba przeszła pomyślnie dwa etapy rekrutacji i została zaproszona do udziału w programie. W dniach 4,5,18,19 czerwca w Warszawie uczestniczyła w szkoleniach dla Liderów, zorganizowanych na bardzo wysokim poziomie z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin. Na początku spotkania ideę projektu przedstawił Jakub Śpiewak, fundator Kidprotectu.pl. Fundacja ta podejmuje wiele działań w kierunku obrony dziecka. Szkolenia prowadzili: Dorota Zawadzka (telewizyjna „super-niania”), prof. dr hab. n. med. Halina Weker i lek. Witold Klemarczyk z Instytutu Matki i Dziecka, Elżbieta Kwiecień, Małgorzata Łykowska, Agnieszka Pawłowska, Magdalena Zych.

Małgorzata Kalemba otrzymała Certyfikat, uprawniający do prowadzenia zajęć dla rodziców, pragnących poszerzenia swojej wiedzy wychowawczej. Podczas szkoleń opiekunowie dzieci otrzymają między innymi informacje na temat profilaktyki zagrożeń zdrowotnych, rodziny a prawa, uzależnień, zaburzeń łaknienia, mądrej dyscypliny, buntu okresu dorastania, diety.

Newsletter Zapisz się!

Nasze motto:

"Jeśli naprawdę chcemy dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu i rozszerzyć światło cywilizacji na szersze forum, to musimy się zwrócić do dziecka"
Maria Montessori