Przyjaciele z Pajęczna

Dzień zapowiadał się bardzo ciekawie. Do naszego przedszkola przyjechały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 z Pajęczna. Odkrywcy Wiedzy od rana nie mogli doczekać się gości. Nareszcie przyszła godzina 10.00 Na początku wszyscy przedstawili się sobie.

Potem nasze przedszkolaki oraz ich wychowawczyni zaprosiły gości do aerobiku. Wszyscy chętnie zatańczyli. Przedszkolaki z Pajęczna zostali zapoznani ze specyfiką naszej placówki, czyli pracą metodą Marii Montessori. Wszyscy wzięli udział w lekcji ciszy, a potem pracowali z wybranymi przez siebie pomocami rozwojowymi. Maluszki z naszego przedszkola chętnie pokazywały, jak pracuje się z określoną pomocą. Na koniec wszystkie dzieci odrysowały własne ręce i umieściły na plakacie, który sobie nawzajem podarowały na pamiątkę wspólnej zabawy. Dzieciom z Pajęczna bardzo podobało się u nas. Zostaliśmy zaproszeni również do ich przedszkola.

Dzisiejsze spotkanie nie tylko poszerzyło grono naszych przyjaciół, ale przyniosło wiele doświadczeń. Obserwowaliśmy, jak wspaniale mogą się bawić dzieci młodsze ze starszymi. Zauważyliśmy, że pomoce Montessori były również bardzo inspirujące dla dzieci 6-7-letnich z tradycyjnego przedszkola. Nauczycielka z Pajęczna zwróciła uwagę na ogromną wagę metody Montessori dla rozwoju dzieci.

« powrótDodano: 14 Czerwiec, 2011

Newsletter Zapisz się!

Nasze motto:

"Jeśli naprawdę chcemy dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu i rozszerzyć światło cywilizacji na szersze forum, to musimy się zwrócić do dziecka"
Maria Montessori