Dzień Dziecka

Akcję Cała Polska Czyta Dzieciom prowadzimy  już od dwóch lat, lecz te trzy dni realizacji projektu miały być wyjątkowe. Zostaliśmy zaproszeni do Wieluńskiego Domu Kultury na seans filmowy - spotkanie z bajką. Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajki. Spotkanie z bajką było bardzo udane, gdyż dzieci mogły poznać przedszkolaków z innych przedszkoli.

1 czerwca zorganizowaliśmy w przedszkolu integracyjną imprezę "Magiczny świat książki". Dzieci na początku obserwowały wielkie kolorowe bańki. Bawiły się w ich łapanie. Same puszczały własne bańki mydlane. Potem  uczestniczyły w wielu zabawach z chustą. Gdy wróciły z placu zabaw, same wykonywały deser. Najpierw obserwowały, jak za pomocą elektrycznego miksera śmietana ubija się na pyszną pianę. Dzieci nakładały do miseczki tyle ubitej śmietany, ile chciały, a potem dodawały owoce oraz słodkie dodatki. Po poczęstunku nauczycielki zaprosiły przedszkolaków na przygotowany wcześniej teatrzyk kukiełkowy. Dzieciom bardzo podobała się sztuka o trzech świnkach. Chętne dzieci same również odegrały bajkę.

2 czerwca Odkrywcy Wiedzy uczestniczyli w Dniu Dziecka, zorganizowanym w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. W spotkaniu oprócz naszych przedszkolaków uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedzielsku oraz Szkoły Podstawowej w Rudzie. Przedszkolaki i uczniowie oglądnęli inscenizację bajki pt. „Kopciuszek”, wystawionej przez studentki z Kolegium Nauczycielskiego w Wieluniu pod kierunkiem Pani Magdaleny Jureckiej-Klimek (nauczycielki języka polskiego). Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Wielunia Janusz Antczak, który całą uroczystość objął swoim patronatem. Dzieci otrzymały od Burmistrza prezenty i słodkości. Dzieci chętnie uczestniczyły w wielu wesołych grach i konkursach.

Odkrywcy Wiedzy w świetnych humorach z prezentami i zdobytymi w konkursach nagrodami wrócili do przedszkola.

« powrótDodano: 08 Czerwiec, 2011

Newsletter Zapisz się!

Nasze motto:

"Jeśli naprawdę chcemy dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu i rozszerzyć światło cywilizacji na szersze forum, to musimy się zwrócić do dziecka"
Maria Montessori