Życie w czasie i przestrzeni

Dzisiaj pierwsza nasza wyprawa autobusem miejskim. Pasażerowie zwracali uwagę, że mamy bardzo grzeczne przedszkolaki.

Przedszkolaki na muzealnych zajęciach przenieśli się oczami wyobraźni do przeszłych czasów. Na początku  w okres nie tak daleki, gdyż do wsi wieluńskiej z początków XX wieku. Dzieci zapoznały się z wyglądem wiejskiego domu z tego okresu, strojami mieszkańców oraz wytworami sztuki. Z zainteresowaniem oglądały i przymierzały dawne stroje.

Odkrywcy następnie cofnęli się jeszcze głębiej w okres pradziejów. Zwiedzali wystawę eksponatów, które do Wielunia trafiły z Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologiczno – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Dzieci poznawały tu poszczególne ery i epoki przemian w rozwoju Ziemi. Z zainteresowaniem oglądały  zbiór skamienielin charakterystycznych dla regionu Jury, czyli amonitów, przykłady skamieniałych trylobitów, belemnitów, skrzemieniałych fragmentów drzew z epoki karbonu oraz elementy szczątków zwierząt z epoki lodowcowej: mamutów, nosorożca, konia.

Na koniec  mogły aktywnie poznać zamierzchłe czasy poprzez uczestnictwo w warsztatach. Podczas nich dzieci własnoręcznie wykonywały i wyszukiwały ukryty amonit (rodzaj Vielunia), charakterystyczny dla regionu Wyżyny Wieluńskiej. Dzieci również układały puzzlowe dinozaury.

Bardzo zadowolone z własnymi wytworami pracy wracały do przedszkola.

« powrótDodano: 26 Listopad, 2013

Newsletter Zapisz się!

Nasze motto:

"Jeśli naprawdę chcemy dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu i rozszerzyć światło cywilizacji na szersze forum, to musimy się zwrócić do dziecka"
Maria Montessori