Dziewczynka z zapałkami

Odkrywcy Wiedzy poznali jedną z najsłynniejszych baśni J.H.Andersena oraz postać samego autora.

W baśni tej mamy do czynienia z biedną dziewczynką, która sprzedawała zapałki  w Sylwestrową noc, aby pomóc rodzicom. Niestety nikt jej nie pomógł. Zziebnięta dziewczynka próbowała ogrzać się przy ogniu zapałek, ale ich ciepło jest niewielkie i bardzo ulotne. Historia kończy się bardzo smutno.

Andersen pokazuje nam, że przez własny pośpiech możemy nie zauważyć tego, co ważne i przez to możemy wyrządzić komuś krzywdę. To smutna bajka, której przesłanie jest ponadczasowe. Nasze przedszkolaki próbowały także odpowiedzieć na pytanie: Jak oni by pomogli współczesnej dziewczynce z zapałkami? A oto propozycje niektórych z dzieci:

,, Ja bym jej przyniósł herbatę z cytryną”, ,, Można by jej dać czapkę i buty”, ,,Ja bym jej dała coś do zjedzenia".

 Te wypowiedzi świadczą o dużej empatii naszych przedszkolaków wobec innych. Pokazują także, iż nasi mali Odkrywcy Wiedzy nie przeszliby obojętnie wobec krzywdy bliźniego.

Na zakończenie warsztatów wykonały wspaniałe prace plastyczne.

« powrótDodano: 21 Listopad, 2013

Newsletter Zapisz się!

Nasze motto:

"Jeśli naprawdę chcemy dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu i rozszerzyć światło cywilizacji na szersze forum, to musimy się zwrócić do dziecka"
Maria Montessori