Wizyta w pracowni fryzjerskiej

W poniedziałek 13 maja grupa przedszkolna miała możliwość odwiedzenia pracowni fryzjerskiej "MJ", znajdującej się w pobliżu przedszkola.

Pracownię prowadzi pani Magda, bardzo symapatyczna młoda fryzjerka. Celem naszej wizyty było nie tylko poznanie zawodu, ale także przełamanie strachu, który towarzyszy czasem dzieciom podczas strzyżenia włosów. Atmosfera, stworzona przez panią Magdę wpłynęła na ogromną aktywność naszych przedszkolaków. Zadawali fryzjerce wiele pytań, ale także aktywnie poznawali zakład i urządzenia oraz przybory fryzjerskie. Pani fryzjerka pokazała dzieciom również poszczególne grzebienie, nożyczki, suszarki oraz próbki kolorów farb, które używa w swojej pracy. Pani Magda opowiadała nam o swojej pracy i mówiła, że nie jest ona jednak tak łatwa. Wielogodzinne stanie przy fotelach fryzjerskich jest bardzo uciążliwe i szkodliwe dla nóg. 

Podczas pobytu chętne dzieci usiadły na fotelu, a pani Magda uczesała im piękne fryzury.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i zobaczyliśmy, że wizyty u fryzjera są bardzo przyjemne, a dbanie o włosy jest bardzo ważne.

« powrótDodano: 13 Maj, 2013

Newsletter Zapisz się!

Nasze motto:

"Jeśli naprawdę chcemy dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu i rozszerzyć światło cywilizacji na szersze forum, to musimy się zwrócić do dziecka"
Maria Montessori